dinsdag 4 november 2025

Boodschappen oktober 2025

 De maand oktober is weer om. Waar ik in september er trots op was om minder dan €1000,- te hebben uitgegeven aan boodschappen, vreesde ik al voor oktober. En ja, we zijn een stuk hoger uitgekomen. Maar: we hebben bewuste keuzes gemaakt en tja, dan heb je af en toe wel een uitschieter. 

Wij gaven in oktober €1150,- uit aan boodschappen. Daar zit een kipbestelling is van €60,- Wij bestellen kip bij mr. Fillet. Lekkere kip, en goedkoper dan van de supermarkt. We kunnen hier zeker twee maanden mee vooruit. Ook hebben we €45,- uitgegeven bij de slager. Dit voor gehakt om lekkere gehaktballen te maken, en we hebben een keer spareribs van de bbq gegeten. Daarnaast ook voor €35,- noten en kaas gekocht op de markt. We besloten om wat meer noten te eten. Geen supermarktnoten, maar lekkere zelf gebrande van de markt. Om eerlijk te zijn: ik haal op donderdagmiddag als de kinderen op school zitten een zakje noten van 300 gram ongeveer. Man en ik eten hiervan, want anders kan ik wel elke week €50,- besteden aan noten, als ik de kinderen ook maar laat mee eten! 

Verder nog even een blok kaas gekocht op de markt. Daar hebben de kinderen wel van mee gegeten. Want: we hebben sinds kort weer een gezellige zaterdagavond! 

Wie kent die heerlijke zaterdagavonden van vroeger niet? Eerst even eten, dan douchen en pyjama aan en dan samen tv kijken. We kijken nu eerst met de kinderen Heel Holland Bakt (van zondagavond) daarna Expeditie Robinson (ook van zondag) daarna Wie is de Mol? en we sluiten af met Even tot Hier, wat alleen Zoon 2 dan meekijkt. Voor zo'n lange tv avond mogen dan ook wel wat lekkere hapjes op tafel, toch? 

Ik had dus rond de €1000,- kunnen uitkomen in oktober, maar dat werd meer en ik vind het niet erg. We hebben lekker gegeten, en bewuste keuzes gemaakt. 

Mijn doel is nu wel om twee keer per week vegetarisch te eten. Gisteren netjes afgetrapt met aardappels, groente en een gekookt ei. Hopelijk lukt het donderdag weer! 

8 opmerkingen:

  1. Meer door minder4 november 2025 om 11:06

    Bij de Aldi en/of Lidl hebben ze eens in de zoveel weken zakken van 500 gr notenmix voor een nette prijs. In deze tijd van het jaar maak ik weer grote pannen boerenkool, hutspot, zuurkool enzv. Ik maak dan veel want er is dan 1 portie om gelijk te eten en de rest vries ik per portie in.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Klopt, bij Aldi geloof ik. Ik gebruik die noten dan meestal voor het bakken van bananencake of cashewnoten voor bij de stamppot. Ik vind echt de noten van de markt het lekkerst om zo te snoepen! En ja, de stamppottentijd is weer aangebroken! Bij ons is echter 1 pan zo op. Boerenkool doen wij vaak 600 gram boerenkool. Dus invriezen is dan niet echt de moeite :-) Boerenkool eten we dan graag met een gehaktbal, of gebakken spekjes. Hutspot dan graag met Hema rookworst. En van die laatste hebben we dan wel weer twee nodig. Dus dat tikt ook weer aan :-)

      Verwijderen
    2. Meer door minder4 november 2025 om 16:43

      Ik heb voor stampotten een pan waar makkelijk bijv. 3 kg boerenkool, 600gr spekjes en 4,5 kg aardappels in past waarbij ik dan ook nog goed kan stampen.

      Verwijderen
    3. Wij hebben ook wel een grote pan, maar gebruiken deze voor snert. Daar maken we dan wel een dubbele portie van :-)

      Verwijderen
  2. Dus je haalt voor jezelf en je man noten van de markt maar je kinderen mogen daar niks van😳?
    Snap dat het prijzig is maar als ik moeder was zou ik dat toch niet kunnen.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Nee, geen enkele moeite mee. Onze kinderen mogen op vrijdagavond en zaterdagavond chips of andere nootjes uit de supermarkt. Man en ik snacken altijd op donderdagavond zonder kinderen, die liggen al in bed :-)

      Verwijderen
    2. Bedankt voor je reactie en eerlijkheid.

      Verwijderen