Vorig jaar zijn we eens kritisch gaan kijken naar onze internet-, telefoon-, en televisieabonnementen. Dit omdat we eigenlijk onze vaste telefoonlijn niet meer gebruikten en we ook wel klaar waren met KPN voor televisie kijken. Dit omdat we dan eigenlijk nog een soort 'ontvanger' moesten aanschaffen voor de tweede televisie in ons tuinhuis.
Na wat rondsnuffelen zijn we bij NLZiet uitgekomen. Wat heerlijk! Gewoon televisie, vooruitkijken, terugkijken en het belangrijkste: als je een uitzending van bijvoorbeeld Expeditie Robinson een dag later kijkt, worden de reclames al automatisch geskipt! Als we datzelfde bij KPN deden, kregen we de melding: 'de zender staat niet toe dat u vooruit scrollt tijdens reclame'.
We zijn enorm blij met NLZiet, het werkt perfect op Wifi voor onze twee televisies. Vandaag wordt er voor een heel jaar het abonnement afgeschreven: €107,40. Dat is dus €8,95 per maand.
Onze vaste telefoon is opgezegd. We hebben een abo voor onze mobiele telefoons. Man krijgt deze via zijn werk, zelf betaal ik €10,- per maand voor 15Gb. Onze oudste drie kinderen hebben een mobiel en daar betalen wij het abo voor: elk kind €5,- per maand voor 500 Mb. De jongste twee hebben geen mobiel. In totaal reken ik dan €25,- per maand voor mobiele telefonie.
Internet is van Youfone en kost ons nu €46,- per maand. Dat was eerst de helft goedkoper, het eerste half jaar, maar dat is nu afgelopen. Eens kijken of ik in januari weer kan overstappen naar een andere goedkope internetprovider.
Apart noem ik Spotify. Toen wij vorig jaar nog bij KPN waren, zat Spotify bij het abonnement in. Omdat wij dus zijn overgestapt, moesten wij dit opnieuw afsluiten. Voor ons hele gezin is dit €18,- per maand.
Voor N etflix betalen wij €5,- per maand.
In totaal is dit €103,- per maand.
Voorheen betaalden we bij KPN ongeveer €97,- per maand. Daar zat dus in internet, telefonie, televisie en Spotify. Voor dit alles betalen we nu €73,- per maand. We besparen dus elke maand €25,- En dan hoeven we geen reclame meer te kijken!!
Wat vinden jullie hiervan? Veel, of weinig? Betalen jullie de kosten voor mobiele telefoons voor jullie kinderen?
Altijd nice als je geen reclame hoeft te kijken. Ik vind het nette bedragen. De werkgever van manlief betaalt ons internet en de mobiel van man. We betalen zelf alleen de extra diensten zoals in ons geval tv kijken via Canal+ (wij zitten bij Freedom als provider),
BeantwoordenVerwijderenWe hebben belachelijk veel streamingsdiensten, zoals Netflix, Videoland, Disney, Sky Showtime, Spotify, Formule 1, NPO plus etc. Onze zoon (woont op zichzelf) betaalt een deel mee (vooral Formule 1) en omdat onze zoon (en vriendin) en mijn ouders ook meekijken (en veel kijken) vind ik het prima. Als we ooit moeten bezuinigen dan zeg ik de boel direct op behalve Spotify en NPO Plus, beiden gebruik ik veel.
Voor onze dochter (20) betalen wij een deel van de kosten voor haar mobiel. Ze wilde perse een hele dure IPhone en daar betaalt ze maandelijks zelf voor van haar bijbaantje. De overige kosten betalen wij.
Dank voor je reactie! Voor ons is het nu genoeg aan streamingdiensten. Formule 1 kijken we niet, en zelf wil ik nog wel eens Champions League kijken, maar ik weet eigenlijk niet waar dat wordt uitgezonden. Ik was laatst wel bij mijn ouders waar ik CL heb kunnen kijken, maar ik werd nogal gestoord van alle reclame. Dus laat maar.
VerwijderenVoor je budget is het fijn om zo min mogelijk abonnementen te hebben naast dat overal naar kijken best veel tijd in beslag neemt.
BeantwoordenVerwijderenHier in huize Meer door minder past tv kijken en allerlei streamingsdiensten niet in de tijd besteding. Dus zal ik je vraag beantwoorden met veel.
Ik ben het helemaal met je eens. En toch vind ik het lekker om gericht naar dingen te kunnen kijken, maar het kost inderdaad wel tijd. Wat doen jullie meestal op een avond? Wij kijken met de kinderen Klokhuis en Jeugdjournaal. Daarna gaan ze op bed en kijken wij rond half negen nog een aflevering van diverse dingen, zoals Kamp van Koningsbrugge, of Ik Vertrek. Dat is dan gericht ongeveer 50 minuten tv kijken dus dat vind ik prima. Oja, en ik mag graag nog eens naar ONS kijken. Dat is een zender waar ik Kleine Huis op de Prairie kan kijken. Nostalgie en ik merk dat ook mijn kinderen daar heerlijk naar kunnen kijken!
VerwijderenIk heb geen streamingdiensten. Alleen Freedom internet en telefoon, en Canal+ voor de tv. Freedom betaal ik per jaar, met korting, en ik heb een eigen modem, daardoor nog meer korting. Totaal is het 65 per maand.
BeantwoordenVerwijderenEen simpel mobieltje zonder abonnement, kost me 5 euro per jaar ofzo.
Super! Je hebt geen smartphone? Kijk je veel televisie of heb je een ander vermaak in de avond?
VerwijderenIk leef alleen, dat is stil hoor. Dus ik heb de tv vaak aanstaan, om een beetje geluid en beweging om me heen te hebben. NPO plus heeft fijne muziekprogramma's en iets als National Geografic is ook fijne achtergrond tv. Savonds kijk ik dan weer weinig. Films boeien me niet en de tafelpraatprogramma's al helemaal niet.
VerwijderenDat is zeker zo, ik had vroeger, toen ik alleen woonde, ook vaak de televisie aan staan. Praatprogramma's interesseren me ook helemaal niets. Wij kijken juist meestal wel in de avond, maar dan een uurtje, 1 aflevering van een serie of zoiets.
VerwijderenWij betalen ongeveer 85 euro voor internet, televisie, Netflix, Xbox en 1 mobiel abonnement. Hier gaat nog wel korting vanaf via werk. Dan betalen we rond de 50 euro. Voor ons dus ook niet interessant om naar nlziet over te stappen. Dit hebben we in het verleden wel gehad, maar wij kijken veel naar de extra zenders.
BeantwoordenVerwijderenDat is ook niet duur, vind ik! Jullie hebben 1 mobiel abonnement, maar zijn er dan familieleden met prepaid of heeft nog niet iedereen een mobiele telefoon?
VerwijderenWij hebben al sinds de app bestaat NLziet. Wij kijken al meer dan 10 jaar nlziet op appletv. (Daarvoor was er nog KNIPPR) En werkt perfect. Geen reclames meer dat scheelt zo 20 tot 45 min reclame op een uitzending. Die tijd besteden wij weer aan andere dingen. Als ik reclames zie op tv bij anderen ben ik verbijsterd hoelang alles duurt. Zonde van de tijd. En minder verleidingen. En ook vooruit kijken is fijn. Schoonvader gebruikt (kosteloos) ook nlziet.
BeantwoordenVerwijderenDaarnaast hebben wij ook sky en hbo. Wel alles gedeeld met familie en levenlang 50% korting op sky en hbo.
Totale kosten per maand valt reuze mee. 60 euro totaal voor internet en streaming.
hoi! Ja, wij zijn helaas een beetje te laat overgestapt. Kwam ook omdat we naar een nieuwbouwhuis gingen en dan moet je zelf zorgen voor de aanleg van tv en internet. Dit maakte dat we bij KPN bleven, wel zo handig tijdens een verhuizing. Maar nu erg blij met NLZiet. Het scheelt inderdaad enorm veel tijd aan reclames. Voor jullie dus ook best goedkoop. €46,- per maand voor internet vind ik toch best prijzig, als ik bedragen zie die hier genoemd worden.
VerwijderenWij hebben alleen internet, betalen daar nu tijdelijk 29 Euro per maand voor. Straks weer 35 Euro. Budget nog wat. Wij kijken geen tv, niet de moeite waard. Overbodig gebruik van onze tijd etc. Sinds 15 jaar hebben we al geen tv meer volgens mij. Levert ons veel tijd op :)
BeantwoordenVerwijderenWe mogen netflix en disney plus gratis meekijken met mijn broer, maar dat doen we eigenlijk niet veel. Max 1 film per twee weken? Ik kijk zelden iig.
We betalen de simonlys van mijzelf en onze 3 kinderen. Dat zit per maand op 22,50 totaal. Mijn man zijn werk betaald zijn abo en telefoon.
hoi! Bedankt voor je reactie! Lekker goedkoop zijn jullie uit! Ik hou wel van bepaalde tvprogramma's. Ik mag graag met mijn gezin Expeditie Robinson en Kamp van Koningsbrugge kijken. Daarnaast vinden mijn man en ik Even tot hier heel erg leuk en de kinderprogramma's Vlogmania en Welkom in de vinden wij ook super om samen te kijken. Netflix komen we wat minder aan toe. Toch intrigeert het mij wel wat mensen dan doen als zij geen tv kijken? Lezen? Sporten? Ik vind het wel heel stoer van je!
VerwijderenHoi! Wat doen wij als we geen tv kijken? Haha, dat verschilt wel per fase waarin we zitten. Toen we de tv de deur uitdeden spraken we veel met vrienden af, of spelletjesavond of dingen van de kerk.
VerwijderenToen de kinderen kwamen werden die dingen wat minder, maar nog steeds wel minstens 1 avond per week van de kerk. Daarnaast nu de kinderen groter zijn en ze steeds later naar bed gaan, is er daar meer aandacht voor op die momenten. Dus wat praten over dingen samen met hen, of eventueel helpen met huiswerk, of samen een spelletje doen of potje tafeltennis.
Als ze naar boven gaan, kunnen wij een goed gesprek hebben, de dag doornemen of zelf wat lezen, wat op je telefoon zitten oid. Ook heeft mijn man veel vrienden en spreekt daar regelmatig 's avonds mee af. Ik doe dat liever overdag.